sponsor

 

Remont dróg powiatowych

Napisał 
Stan jezdni na ul. Marii Dąbrowskiej Stan jezdni na ul. Marii Dąbrowskiej youtube.com/GminaBobrowniki

Końcówka roku 2013 w Gminie Bobrowniki minie pod znakiem remontów dróg powiatowych. Na ulicach pojawiły się roboty drogowe, których zadaniem jest budowa chodników, poprawa jakości jezdni lub budowa kanalizacji i odwodnienia. Nareszcie możemy liczyć na nowy asfalt.

 

Chyba każdy kierowca mieszkający w naszej gminie wie jak kiepskiej kondycji są tu niektóre drogi powiatowe. Łata na łacie, brak chodników czy słabe odwodnienie to tylko niektóre bolączki ulic tak ważnych dla naszego ruchu. Na szczęście tegoroczne inwestycje mają poprawić sytuację panującą na naszych szosach.

 

Przebudowa i remont dróg powiatowych obejmuje ulice: Marii Dąbrowskiej i Gminnej w Bobrownikach, Węgroda i Kościuszki w Rogoźniku, Wolności w Sączowie, Kościuszki w Siemoni i Wolności w Twardowicach. Już teraz ruch na nich jest utrudniony. Szacunkowo wszystkie prace wyniosą ok. 670 000 zł.

 

Na kanale YouTube Gminy Bobrowniki pojawił się film tłumaczący na co dokładnie zostaną wydane te pieniądze:

 

Najważniejszym zadaniem bezsprzecznie będzie remont 86 metrów jezdni i budowa chodnika na ul. Marii Dąbrowskiej w Bobrownikach. Każdy kto jeździł tą ulicą do Wojkowic, wie jaką była ona drogą przez męki. Dodatkowo ul. Gminną czeka przebudowa chodnika.

 

W Rogoźniku wreszcie zostanie poszerzona i wyrównana ul. Węgroda. Pierwszy etap obejmuje położenie 57 metrów nawierzchni asfaltowej. Natomiast ul. Kościuszki w tej miejscowości już teraz może poszczycić się 235 metrami nowego chodnika, przy którym prace są już na wykończeniu.

 

Na ulicy Kościuszki w Siemoni i Wolności w Twardowicach następuje przebudowa odwodnienia oraz budowa 74 metrów chodnika i kanalizacji. W Sączowie na ulicy Wolności powstają 274 metry chodnika wraz z odwodnieniem.

Artur Dudka

Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

Strona: FlameMan.pl
Zaloguj się, by skomentować