sponsor

 

Poznaj gwiazdy Dni Gminy Bobrowniki

Napisał 
Afisz Afisz Gminny Ośrodek Kultury

Dni Gminy Bobrowniki zbliżają się do nas wielkimi krokami. 29 i 30 czerwca, Stadion Orła Bobrowniki zamieni się w wielką arenę rozrywki. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie sław sceny muzycznej. W sobotę na scenie zagrają legendy polskiego rocka, Sztywny Pal Azji oraz Wilki. Natomiast w niedzielę wystąpią Mariusz Kalaga oraz Urszula z zespołem.

Jubileuszowe, V Dni Gminy Bobrowniki będą obfitować w liczne atrakcje. Nie zabraknie pokazów artystycznych mieszkańców gminy, kuchni regionalnej, nowoczesnego lunaparku czy konkursów dla najmłodszych. Jednak to sławne zespoły muzyczne zawsze stanowią największą atrakcję tego typu imprez. W tym roku nasza gmina nie ma się czego wstydzić, ponieważ przyjadą do nas artyści, którzy znani są w całej Polsce. Mimo to przed koncertami warto sobie przypomnieć repertuar zespołów biorących udział w tegorocznej imprezie.

Szywny Pal Azji

Wieża radości, wieża samotności to swoista wizytówka zespołu. Utwór został nagrany w 1987 roku i bez wątpienia można o nim powiedzieć „z poprzedniej epoki”, ale mimo to nadal jest grany w rockowych stacjach radiowych. Kawałek kultowy, którego na pewno nie zabraknie na koncercie Sztywnego Pala Azji. Sam zespół jest niewiele starszy od samego utworu. Został założony w 1986 roku i po licznych zmianach personalnych nadal koncertuje oraz nagrywa płyty. W brzmieniu koncertowym najbardziej dotkliwy może okazać się brak pierwszego wokalisty, Leszka Nowaka, który w 2007 roku został zmieniony przez laureata 3 nagrody IV edycji Idola - Bartosza Szymoniaka. Całkiem możliwe, że na koncercie usłyszyły piosenki z nowej płyty wydanej w 2012 roku - Fiss Pink. Jednak nie powinno zabraknąć starych brzmień takich jak: KurortKolor czerwonySpotkanie z... czy nawet To jest nasza kultura. Sztywny Pal Azji gra w sobotę od 19:00 do 20:20.

Gwiazda wieczoru: Wilki

Zespół Roberta Gawlińskiego wiele razy zostawał wyróżniony certyfikatami złotych a nawet platynowych płyt. Dlatego w Polsce chyba niewielu nie zna Son of the Blue SkyBohemy czy właśnie Baśki. Grupa przez 22 lata (1991) swojego istnienia nagrała tak wiele hitów, że trudno wybrać kilka najlepszych. Na koncercie można się spodziewać Na zawsze i na wieczność, Love Story oraz miłosnej ballady Ja ogień ty woda. Możliwe, że usłyszymy także piosenkę Świat to fajne miejsce, która została niedawno wydana jako singiel promujący płytę z 2012 roku „Światło i mrok”. Czy będzie więcej piosenek z nowego krążka? Trudno przewidzieć. Ale jedno jest pewne, Wilki mają tak wiele znanych piosenek, że tylko prawdziwa katastrofa mogłaby zepsuć sobotni koncert. Zespół będzie koncertować od 21:00 do 22:30.

Mariusz Kalaga

Przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich pochodzący z Dąbrowy Górniczej jest wokalistą, który już od 33 lat gra muzykę pop i country. Grając tyle czasu trudno nie stać się specjalistą w swoim fachu. Dlatego artysta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Piosenka Jedna z gwiazd to bez wątpienia największy hit w dorobku Mariusza Kalagi, na pewno nie zabraknie jej na Dniach Gminy Bobrowniki. Laureat nagrody Giganci Country (którą otrzymał na festiwalu country w Mrągowie) na stadionie Orła powinien również zagrać Już zamknąłem serca drzwiCo tu jest grane i Gdy się napełni szkło. Czas przeznaczony na występ Mariusza Kalagi to niedzielne popołudnie od 16:10 do 17:40.

Gwiazda wieczoru: Urszula

Na sen to leciwy przebój (1996), jednak nadal jest grany w radiu. Tak samo jest z utworami Dmuchawce, latawce wiatr (1983) i Rysa na szkle (1999). Pomimo swojego wieku nadal są znane i chętnie puszczane w mediach. Urszulę można lubić, można jej nie lubić, jednak trudno negować jej ogromną sławę i łatwość tworzenia przebojów. Szczególnie w latach '80 i '90 wyśpiewała wiele hitów. Artystka ma w swoim repertuarze utwory smutne, wesołe, spokojne, energiczne. Publiczność, o ile lubi muzykę popularną, nie powinna się nudzić. Na koncercie na pewno można się spodziewać i spokojnego Malinowego Króla, i skocznego Konika na biegunach. Jej występ jest koncertem finałowym wieńczącym dwudniowe święto Gminy Bobrowniki. Trwa od 21:00 do 22:30.

 

Poza konceratmi wymienionych wyżej artystów, podczas V Dni Gminy Bobrowniki będzie można usłyszeć także lokalne talenty. Swoje prezentacje w sobotę przygotują uczestnicy studium wokalnego Anny Formy i członkowie Małej Akademii Muzycznej Michała Malickiego. Dodatkowo będzie można usłyszeć koncert Karola Chachurskiego, który z roku na rok staje się coraz większą wokalną gwiazdą. Natomiast w niedzielę wystąpią wszystkie zespoły folklorystyczne czynnie działające w naszej gminie - Rogozanki, Wymysłowianki, Myszkowianki, Twardowianki, Sączowianki, Siemonianki, Dobieszowiczanki, Bobrowczanie - oraz kapela ludowa „Od Sączowa”. Pełny plan imprezy dostępny jest na stronie Gminnego Ośrodka Kultury.

Artur Dudka

Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

Strona: FlameMan.pl

1 komentarz

Zaloguj się, by skomentować