sponsor

 

Co słychać u sąsiadów: Kombii i Carpe Diem w Wojkowicach

Napisał 
Tablica ogłoszeń ul. Marii Dąbrowskiej, Bobrowniki Tablica ogłoszeń ul. Marii Dąbrowskiej, Bobrowniki Artur Dudka

Z sąsiadami warto żyć w dobrej komitywie. Tym bardziej jeśli mają swoje święta i koncertują u nich sławne zespoły. Dzisiaj nasi południowi sąsiedzi obchodzą Dzień Wojkowic. Z tej okazji wystąpią u nich Kombii i Szymon Wydra wraz z zespołem Carpe Diem. Jeśli tylko lubicie polski pop, to dzisiejsze popołudnie powinniście spędzić w wojkowickim parku.

 

Dzień Wojkowic odbędzie się na Stadionie Millenium w Wojkowicach (mapa). Jego start zaplanowany jest na 15:30 i będzie trwać 7,5 godziny, aż do 22:00 gdzie zakończy się pokazem sztucznych ogni. Tegoroczny plakat jest skonstruowany w taki sposób, że niewiele można się z niego dowiedzieć, aczkolwiek gwiazdy imprezy zostały podkreślone odpowiednio czytelnie. O 17:00 wystąpi zespół Kombii, o 20:30 Szymon Wydra & Carpe Diem. Koncerty są całkowicie darmowe.

 

Czego jeszcze możemy spodziewać się na Dniu Wojkowic? Oprócz dmuchańców, straganów, stanowisk promocyjnych i zaplecza gastronomicznego organizatorzy zapowiadają różnego typu „programy”. Zobaczymy trwające po pół godziny „program własny organizatora” i „program dla dzieci” a następnie godzinne programy „Biesiada śląska” i „Magic Boney M”. Tajemnicze nazwy nie mówią nic nawet samym mieszkańcom Wojkowic, więc na miejscu czeka ich ciekawa niespodzianka. Jedyne co wiadomo o tych atrakcjach, to informacja na oficjalnej stronie miasta Wojkowice, że mają to być programy artystyczne. W taki enigmatyczny sposób nie powinno się projektować plakatów, ale kto wie? Może te tajemnicze nazwy przyciągną na stadion większą liczbę ludzi zainteresowanych świętem tego miasta.

Program Dnia Wojkowic:

  • 15:30 - program własny organizatora
  • 16:30 - program dla dzieci
  • 17:00 - koncert zespołu Kombii
  • 18:30 - program „Biesiada śląska”
  • 19:30 - program „Magic Boney M”
  • 20:30 - koncert zespołu Szymon Wydra i Carpe Diem
  • 22:00 - pokaz sztucznych ogni

 

Koncerty Kombii oraz Szymona Wydry & Carpe Diem to największe atrakcje Dnia Wojkowic. Muzyczne show rozpocznie się stosunkowo wcześnie, bo już od godziny 17:00. Występ przygotowany przez Kombii ma trwać półtorej godziny i jak zapewniają sami organizatorzy, w tym czasie „zespół zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory”. Następnie czeka nas, trochę niezrozumiała, aż godzinna przerwa po której wrócimy do muzyki pop za sprawą Szymona Wydry & Carpe Diem. Gwiazda wieczoru będzie grać od 20:30 do 22:00 i skończy dopiero, gdy na niebie pojawią się fajerwerki.

 

Artur Dudka

Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

Strona: FlameMan.pl
Zaloguj się, by skomentować