sponsor

 

Czy pogoda zepsuje Dni Gminy Bobrowniki?

Napisał 
Mokry banner promujący Dni Gminy Bobrowniki. Mokry banner promujący Dni Gminy Bobrowniki. Artur Dudka

Pogoda w tym tygodniu była tak nieprzewidywalna, że ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jutro będzie deszczowo czy słonecznie. A jest to niezwykle ważne, ponieważ zaczynają się Dni Gminy Bobrowniki. Żeby sprawdzić czy w sobotę należy oczekiwać oberwania chmury, trzeba odwiedzić kilka źródeł informacji o pogodzie. Okazuje się, że sprawdzając trzy wiarygodne prognozy, każda pokazuje coś innego. Google informuje nas o burzy z gwałtowną ulewą, TVN Meteo o częściowym słońcu z możliwymi burzami, a Krajowy Instytut Meteorologii o słabych opadach.

Chyba nikt jutro nie chce ubrać się nieodpowiednio do pogody. Kilka dni temu słońce smażyło nas w 38°C w cieniu i udowodniło, że można się pocić nie ruszając się z miejsca. Dzisiaj pada deszcz i każdy dłuższy kontakt z nim grozi przemoczeniem. Dlatego żeby podczas święta naszej gminy czuć się komfortowo odpowiedni ubiór to podstawa. A żeby dobrze się ubrać musimy przynajmniej sprawdzić prognozę pogody.

Krajowy Instytut Meteorologii

kim1

Sprawdzając pogodę na jutro i pojutrze, Krajowy Instytut Meteorologii informuje o opadach. W sobotę można liczyć na słaby deszcz (0.38 mm/h), zachmurzenie 44% oraz odczuwalny wiatr. Temperatura maksymalna w dzień to 23°C, minimalna 10°C w nocy.

kim2

Niedziela będzie odrobinę zimniejsza, ale za to tylko z miejscowymi opadami (0.07 mm/h). Temperatura maksymalna 20°C , minimalna 11°C. Zachmurzenie również ma być mniejsze - tylko 30%. Można przypuszczać, że wyjrzy słońce. Nie jest źle. KIM straszy deszczami, ale pociesza dość wysokimi temperaturami. Prognoza co prawda nie w pełni zadowalająca, ale nie jest też tragiczna.

 

TVN Meteo 

tvnmeteo1

Ta popularna telewizja pogodowa prognozuje słoneczną sobotę i deszczową niedzielę. Jutro najwyższa temperatura ma sięgnąć do 22°C, odczuwalna będzie aż 25°C, a w nocy spadnie do 11°C. TVN Meteo określa sobotę jako dzień częściowo słoneczny z burzami z piorunami. Co ciekawe, możliwość burzy oceniono tylko na 20%, a suma opadów w dzień ma nie przekroczyć 5 mm.

tvnmeteo2

Niedziela ma być deszczowa z 18°C w dzień i 9°C w nocy. Możliwość burzy wynosi również 20%. Na dodatek wiatr będzie odczuwalny (13km/h) i suma opadów atmosferycznych sięgnie 9.19 mm. Według TVN Meteo z jednej strony czeka nas ciepła, ale burzowa sobota, z drugiej deszczowa niedziela. Zdecydowanie najgorsza prognoza pogody.

Google

google1

Wyszukiwarka Google informacje o pogodzie czerpie ze najlepszych zagranicznych źródeł. Po wpisaniu frazy „Pogoda Bobrowniki” prognozuje na sobotę aż 25°C (w nocy 10°C), jednak wraz z burzą i gwałtowną ulewą. Szanse opadów wynoszą aż 70%, gdzie największe prawdopodobieństwo przypada na godziny 16:00-21:30.

google2

 

Niedziela zapowiada się trochę lepiej. Wyszukiwarka przepowiada możliwe opady deszczu, gdzie szansa na ich wystąpienie wyniesie 40% (a w godzinach 16:00-22:00 tylko 10%). Temperatura maksymalna wyniesie 19°C, minimalna 9°C. Ta prognoza na pewno spodobałaby się fanom Urszuli i Mariusza Kalagi, natomiast rockowców wcale by nie pocieszyła, znowu burza.

 

Każda z prognoz mówi coś innego i na dodatek dwie z nich straszą burzami. Ale jak naprawdę będzie w ten weekend przekonamy się dopiero na własnej skórze. Z przedstawionych powyżej przewidywań powinniśmy raczej nastawić się na świętowanie w deszczu. Szkoda, bo taka aura nie jest idealna na imprezy plenerowe. Tylko kto powiedział, że prognozy pogody są nieomylne? Oby w ten weekend słońce świeciło jak najdłużej.

Artur Dudka

Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

Strona: FlameMan.pl
Zaloguj się, by skomentować