sponsor

 

Plan na niedzielę: Dni Gminy Bobrowniki

Napisał 
Stadion Orła podczas Dni Gminy Bobrowniki Stadion Orła podczas Dni Gminy Bobrowniki Artur Dudka

Pierwszy dzień Dni Gminy Bobrowniki można zaliczyć do udanych. Pogoda - wbrew temu co zapowiadano - dopisała, frekwencja świętujących była wysoka, a atrakcje i występy stały raczej na wysokim poziomie. Koncert Wilków był świetny i mimo spokojnego początku, porwał publikę do zabawy. Czy dzisiaj z koncertu Urszuli również będziemy wracali do domów ze zdartymi gardłami? Sprawdź jakie atrakcje czekają drugiego dnia święta Gminy Bobrowniki.

 

W niedzielę impreza rozpocznie się trochę później, niż w sobotę, bo o 15:15. Nastąpi przedstawienie programu dnia oraz prezentacja sponsorów, by po chwili usłyszeć próbę akustyczną lokalnej gwiazdy muzyki pop-country, Mariusza Kalagi. Jego koncert przewidziany jest na godzinę 16:10 i będzie trwał do 17:45.

 

 


Plan na niedzielę

 • 15:15 - Przedstawienie programu dnia. Prezentacja Sponsorów Dni Gminy Bobrowniki.
  15:30 - 16:00 - Próba akustyczna Mariusza Kalagi
  16:10 - 17:40 - MUZYCZNY KOKTAJL PRZEBOJÓW W WYKONANIU MARIUSZA KALAGI
  17:45 - Na wesoło - ludowo - kolorowo - przedstawienie gminnych zespołów śpiewaczych i folklorystycznych:
 • - Zespół folklorystyczny „Rogozanki” 
  - Zespół śpiewaczy „Wymysłowianki”
  - Zespół śpiewaczy „Myszkowianki”
  - Zespół śpiewaczy „Twardowianki” 
  - Zespół śpiewaczy „Sączowianki”
  - Zespół śpiewaczy „Siemonianki”
  - Zespół śpiewaczy „Dobieszowianki”
  - Zespół Pieśni i Tańca „Bobrowczanie”
  - Kapela Ludowa „Od Sączowa”
  20:00 - Uroczyste wręczenie dorocznej nagrody Wójta Gminy Bobrowniki za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 
  20:20 - 20:50 - Próba akustyczna Urszuli z zespołem
  21:00 - 22:30 - KONCERT FNIAŁOWY: URSZULA WRAZ Z ZESPOŁEM

 


 

 

Po występie Mariusza Kalagi przejdziemy do tradycyjnej części programu bez której Dni Gminy Bobrowniki nie mogłyby się odbyć - przedstawienia programu gminnych zespołów śpiewaczych i folklorystycznych. Z repertuarem nazwanym „Na wesoło - ludowo - kolorowo” wystąpią: Rogozanki, Wymysłowianki, Myszkowianki, Twardowianki, Sączowianki, Siemonianki, Dobieszowianki, Bobrowczanie oraz kapela ludowa Od Sączowa.

 

Muzyka ludowa będzie zabawiać zgromadzoną publiczność do godziny 20:00, kiedy to nastąpi uroczyste rozdanie nagród Wójta Gminy Bobrowniki za osiągnięcia w dziedzinach twórczości artystycznej, upowszechnienia i ochrony kultury. Całą dwudniową imprezę zwieńczy finałowy koncert Urszuli trwający półtorej godziny. Od 21:00 do 22:30 publiczność będzie bawić się przy największych hitach wokalistki, takich jak: Na sen, Rysa na szkle, czy Dmuchawce, latwce, wiatr. Niestety, po tej ostatniej atrakcji będziemy zmuszni pożegnać się z Dniami Gminy Bobrowniki na kolejne 12 miesięcy. Po imprezie w pamięci pozostaną już tylko pozytywne wspomnienia przeżyte podczas tej tego dwudniowego święta.

 

Artur Dudka

Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

Strona: FlameMan.pl

2 komentarzy

 • Link do komentarza Artur Dudka niedziela, 30 czerwiec 2013 11:29 napisane przez Artur Dudka

  To prawda, piosenki Wilków zna się nawet wtedy, kiedy nie chce się ich znać - ciągle puszczają ich w radiu. Z Palem jest wręcz przeciwnie, ale dobrze, że na Dniach Gminy grają i zespoły mainstreamowe, i te mniej komercyjne, bo przynajmniej mieszkańcy mają szansę zapoznać się z różną muzyką. Pal to przecież kawał historii!

 • Link do komentarza Małgorzata Bednarek niedziela, 30 czerwiec 2013 11:09 napisane przez Małgorzata Bednarek

  Mnie tam porwał Pal. Choć faktycznie ciężko porwać publiczność, która nie zna kawałków, bo komercyjne stacje grają tylko "Wieżę radości..". Inaczej Wilki, które z kolei do mnie mniej przemawiają.
  Ale na Sztywnym Palu byli pod sceną mocni fani, którzy śpiewali każdy kawałek!

Zaloguj się, by skomentować