sponsor

 

Dożynki Parafialne w Sączowie

Napisała 
Dożynki Parafialne w Sączowie M.Bednarek

W ubiegłą niedzielę Siemonia, a dzisiaj Parafianie z Sączowa dziękowali Bogu za tegoroczne plony podczas uroczystej mszy świętej. Wieńce dożynkowe przygotowały gospodynie z Celin, Myszkowic i Sączowa. Starostami tegorocznych dożynek byli Elżbieta i Marek Kamińscy z Myszkowic.

Przed kościołem ks. Marek Sendal powitał wszystkich rolników, strażaków, koła gospodyń wiejskich i wszystkich przybylych gości - w tym Wójta Gminy, Arkadiusza Ziembę - i zaprosił na uroczystą mszę świętą. Dożynki to święto dziękczynne. W dzisiejszych czasach, kiedy wieś nie kojarzy się już jednoznacznie z rolnictwem ks. Sensal dziękował parafianom za to, że podtrzymują tę piękną tradycję. Po nabożeństtwie odbyła się procesja wokół świątyni, a wszyscy obecni zostali poczęstowani przez Statosów kawałkiem dożykowego ciasta.

Zapraszam na relację zdjęciową i materiał filmowy.

 

Doż1

 

Doż2

Koło Gospodyn Wiejskich z Myszkowic

 

Doż3

Koło Gospodyń Wiejskich z Celin

 

Doż4

Koło Gospodyń Wiejskich z Sączowa

 

Doż5

 

Doż6

 

 

Doż7

 

Doż9

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Media

Dożynki Parafialne w Sączowie M.Bednarek
Zaloguj się, by skomentować