sponsor

 

Jubileusz Rogozanek

Napisała 

Regionalny Zespół Folklorystyczny "Rogozanki" oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rogoźnika obchodziły dzisiaj swoje jubileusze. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta w kościele w Rogoźniku, a po niej wszyscy przyjaciele tych dwóch organizacji zostali zaproszeni na wspólne świętowanie. 

Patronat honorowy nad uroczystością przyjęli Wójt Gminy Bobrowniki - Arkadiusz Ziemba i Starosta Powiatu Będzińskiego - Krzysztof Malczewski. Gospodarzami uroczystości byli Honorata Ziemba - Prezez Koła Gospodyń Wiejskich z Rogoźnika i Stanisław Wodnicki - kierownik artystyczny zespołu Rogozanki. Jubilaci przywitali zaproszonych gości na sali Remizy strażackiej w Rogoźniku. Życzenia skaładali i upominki wręczali między innymi Wójt Arkadiusz Ziemba, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Cofała, którzy wręczyli jubilatom tablo upamiętniające obie rocznice, jak również Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel. Pamiątkowe listy gratulacyjne otrzymały obecna i byłe prezeski Koła. Za nimi ustawiła się długa kolejka zaproszonych gości chcących złożyć gratulacje i życzenia, w tym radni, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele siostrzanych zespołów folklorystycznych z terenu gminy i innych lokalnych organizacji.

Wszyscy zebrani otrzymali od organizatorów pamiątkowy folder przygotowany z okazji jubileuszu zespołu oraz program koncertu galowego. Następnie wysłuchali przygotowane przez zespół utwory. Występ był dynamiczny i przyniósł dużo wzruszeń i emocji. Miło było spędzić ten wieczór wśród przyjaciół z Rogoźnika. 

Zapraszam na relację zdjęciową i filmową.

 

rogozanki1

 

rogozanki2

 

rogozanki3

 

rogozanki4

 

rogozanki5

 

rogozanki7

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Media

Zaloguj się, by skomentować