sponsor

 

Końcówka roku 2013 w Gminie Bobrowniki minie pod znakiem remontów dróg powiatowych. Na ulicach pojawiły się roboty drogowe, których zadaniem jest budowa chodników, poprawa jakości jezdni lub budowa kanalizacji i odwodnienia. Nareszcie możemy liczyć na nowy asfalt.

 

Chyba każdy kierowca mieszkający w naszej gminie wie jak kiepskiej kondycji są tu niektóre drogi powiatowe. Łata na łacie, brak chodników czy słabe odwodnienie to tylko niektóre bolączki ulic tak ważnych dla naszego ruchu. Na szczęście tegoroczne inwestycje mają poprawić sytuację panującą na naszych szosach.

Park w Rogoźniku ponownie stał się wizytówką naszej gminy. Kiedyś wejście do niego o tej porze roku groziło przemoczeniem butów lub poślizgnięciem się na jednym z wielu niezamiecionych liści. Teraz nareszcie mamy w nim porządek.

Pierwszy dzień Dni Gminy Bobrowniki można zaliczyć do udanych. Pogoda - wbrew temu co zapowiadano - dopisała, frekwencja świętujących była wysoka, a atrakcje i występy stały raczej na wysokim poziomie. Koncert Wilków był świetny i mimo spokojnego początku, porwał publikę do zabawy. Czy dzisiaj z koncertu Urszuli również będziemy wracali do domów ze zdartymi gardłami? Sprawdź jakie atrakcje czekają drugiego dnia święta Gminy Bobrowniki.

Występy artystyczne, tańce i dużo muzyki - taka będzie dzisiejsza sobota podczas Dni Gminy Bobrowniki. Świętowanie rozpocznie się o 14:30 na Stadionie Orła w Bobrownikach. Występy utalentowanych, młodych mieszkańców naszej gminy oraz rockowe brzmienia będą towarszyszyły zebranej publiczności aż do późnego wieczora. Sprawdź program imprezy, żeby ocenić czy i Ciebie dzisiaj tam nie powinno zabraknąć.

Pogoda w tym tygodniu była tak nieprzewidywalna, że ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jutro będzie deszczowo czy słonecznie. A jest to niezwykle ważne, ponieważ zaczynają się Dni Gminy Bobrowniki. Żeby sprawdzić czy w sobotę należy oczekiwać oberwania chmury, trzeba odwiedzić kilka źródeł informacji o pogodzie. Okazuje się, że sprawdzając trzy wiarygodne prognozy, każda pokazuje coś innego. Google informuje nas o burzy z gwałtowną ulewą, TVN Meteo o częściowym słońcu z możliwymi burzami, a Krajowy Instytut Meteorologii o słabych opadach.

Z sąsiadami warto żyć w dobrej komitywie. Tym bardziej jeśli mają swoje święta i koncertują u nich sławne zespoły. Dzisiaj nasi południowi sąsiedzi obchodzą Dzień Wojkowic. Z tej okazji wystąpią u nich Kombii i Szymon Wydra wraz z zespołem Carpe Diem. Jeśli tylko lubicie polski pop, to dzisiejsze popołudnie powinniście spędzić w wojkowickim parku.

Dziewiątego czerwca w Parku w Rogoźniku odbyły się pokazy narciarstwa wodnego organizowane przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Impreza powoli staje się tradycją naszej gminy. Profesjonaliści organizując różne zabawy na wodzie, co roku zaszczepiają wśród najmłodszych zamiłowanie do tego typu sportów. Jednak czy jest szansa, żeby narty wodne były czymś więcej niż cyklicznie organizowaną imprezą? Na pewno nie jest to niemożliwe.

Dni Gminy Bobrowniki zbliżają się do nas wielkimi krokami. 29 i 30 czerwca, Stadion Orła Bobrowniki zamieni się w wielką arenę rozrywki. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie sław sceny muzycznej. W sobotę na scenie zagrają legendy polskiego rocka, Sztywny Pal Azji oraz Wilki. Natomiast w niedzielę wystąpią Mariusz Kalaga oraz Urszula z zespołem.

Artur Dudka

  • Jestem mieszkańcem Rogoźnika mającym własne zdanie na temat otaczającego mnie świata i nie boję się go wyrażać. Jeżeli jest coś wartego napisania, robię to. Lubię naszą gminę i cieszy mnie kierunek jej rozwoju.

    Ostatnie artykuły

Kalendarz

« Listopad 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30