sponsor

 

Koncert Noworoczny

Napisała 

Gimnazjum Publiczne w Siemoni raczy nas z roku na rok coraz to ciekawszymi formami artystycznymi. Co roku także zaprasza do współtworzenia swojego programu artystycznego młodzieżową orkiestrę dętą. 7 lutego w siemońskiej szkole obejrzeliśmy Koncert Noworoczny - który po raz kolejny połączył te dwa elementy.

Na początku mogliśmy zobaczyć występ młodzieżowej orkiestry dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Bytomiu. Niemniej jednak to inscenizacja sztuki "Betlejem polskie" Lucjana Rydla w wykonaniu gimnazjalistów zdobyła serce publiczności.  Widowisko jasełkowe opowiadało historę, która wydarzyła się przed dwoma tysiącami lat w Betlejem wplatając w nią elementy polskie historyczne, tradycyjne i współczesne autorowi. Ze względu prosotę wyrazu i czytelny przekaz sztuka niejednokrotnie wywoływała uśmiech na twarzach siemońskiej publiczności. Wielkie brawa dla młodzieży za podjęcie wyzwania i zmierzenie się z trudnym repertuarem, szczególnie częścią wokalną spektaklu. Mocne punkty przedstawienia to na pewno lider pastuszków  i Pan Twardowski, a także diabeł nerwowo chichoczący i ściągający Heroda ze sceny za nogę. 

Nie sposób nie wspomnieć o tych niewidocznych na scenie - a niezwykle ważnych. I tak młodzież przygotowała i spektakl wyreżyserowała Dorota Moskal, muzyczną oprawą zajęła się Małgorzata Kopacka, a scenografię wraz z uczniami wykonała Izabela Gielnik. I wszystko było by pięknie gdyby dopisali goście. Rzucało się w oczy niestety dużo wolnych krzeseł - i tymi, którzy zawiedli raczej nie byli zaproszeni goście - a rodzice. Może następnym razem.  Póki co obecnych i nieobecnych zapraszam na relację zdjęciową. Pełna relacja filmowa wkrótce na stronie Urzędu Gminy.

 

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Więcej w tej kategorii: « Siemoniada Zimowa wyjdź! »
Zaloguj się, by skomentować