sponsor

 

PPRZYSTANEK... sączowskie zmagania z jogą...

Napisała 

       A właściwie powinnam napisać sączowskie zmagania z samym sobą!  Kto ma ochotę podjąć takie wyzwanie serdecznie zapraszam w środę na godz. 17.45 do Domu Kultury w Sączowie, gdzie odbywają się zajęcia z jogi pod uważnym okiem nauczyciela, który praktykuje te ćwiczenia od ponad 40 lat. Pan Czesława Beer ma 77 lat i joga to jego wierny towarzysz życia codziennego .

- Dla mnie joga oznacza radość spełniania się w życiu. Żyję bez usterek, z radością patrzę w przyszłość. Panuję nad swoją energetyką. Dziwię się, że ludzie w pewnym wieku przestają być aktywni, bo twierdzą, że coś im dolega. Dolegliwości są wynikiem zaniedbania pracy nad sobą - mówi Czesław Beer w wywiadzie. (http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/archiwum/zycie-bez-usterek,1571380 ,t,id.html).

 

Joga jak powiedział nam Pan Czesław to nie jakaś sekta religijna ale praca nad własnym ciałem i umysłem. To gimnastyka zdrowotna, która wzmacnia ciało i psychikę, usuwa zmęczenie oraz stres.
Joga nie rozwija jedynie mięśni, ale dba o zdyscyplinowanie wewnętrzne, uczy cierpliwości i spostrzegawczości. Efektem takiej pracy jest m.in. harmonia zdrowego, szczupłego ciała połączona z siłą, lepsza umiejętność opanowania umysłu, odporność psychofizyczna, większy dystans do problemów.

 

Kto chce zobaczyć jak sprawnym fizycznie i umysłowo można być w tym wieku zapraszam serdecznie na zajęcia, bo jogę można zacząć uprawiać w każdym wieku, bez względu na płeć czy też sprawność fizyczną. I zachęcam nie tylko do zobaczenia ale do podjęcia tego wyzwania i dalszego rozwoju siebie!

Myślę również, że dodatkowych atutem tych zajęć jest osoba Pana Czesława Beera, który jest bardzo inspirującym człowiekiem a był uczniem Tadeusza Paska - pierwszego jogina w Polsce.

 
Poniżej link do wywiadu z Panem Czesławem, którego udzielił TVP w kwietniu br.

 

http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/rozmaitosci/zdrowa-pasja/14889307

   

I jeszcze zachęcających parę słów…

   

Siej myśl – zbieraj działanie.

 

Siej działanie – zbieraj nawyk.

 

Siej nawyk – zbieraj charakter.

 

Siej charakter – zbieraj los.

 

                                                                                                                              Stara maksyma

Życzę wszystkim dobrego losu!

Magdalena P.

Magdalena Piątek

"Nie potrafimy biec za słońcem, ale możemy je ciągle nosić w naszych sercach".

                                                                                                         Autor nieznany

Zaloguj się, by skomentować