sponsor

 

Festiwal Produktu Lokalnego

Napisała 

Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica" zorganizowała w sobotę 16 listopada Festiwal Produktu Lokalnego. 

Celem festiwalu była prezentacja bogactwa tradycji artystycznych, rzemieślniczych i kulinarnych naszego regionu. Uczestniczyły w niej gminy członkowskie LGD: Bobrowniki, Mierzęcice, Psary, Siewierz, Woźniki, Ożarowice i Świerklaniec.  
 
 
Naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Rogoźnika ze stoiskiem kulinarnym. Przepyszne pyzy, żeberka i żurek cieszyły się niegasnącą popularnością wśród zwiedzających. Stół zastawiony potrawami Rogozanek przeżywał prawdziwe oblężenie.
W kategorii produkt artystyczny można było podziwiać między innymi prace tworzących przy domu kultury w Sączowie: Czesławy Trzęsimiech, Teresy Sołtysik i Edwarda Kubicy, a także prace rękodzielnicze Koła Gospodyń Wiejskich z Sączowa. 
Muzycznie naszą gminę reprezentowały Twardowianki, które wystąpiły aż dwukrotnie,  w repertuarze muzycznym i kabaretowym. 
 
fpl1
 
 
fpl2
 
 
 
fpl4
 
 
fpl5
 
 
fpl6
 
Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować