sponsor

 

Twardowianki z nagrodą Starosty

Napisała 

Dzisiejszą noc zdominowały Oskary, a popołudnie - Kasztelanki. Tradycyjną już Nagrodę Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury otrzymał w tym roku Zespół Śpiewaczy „Twardowianki". Młody, bo zaledwie 12-letni team wnosi w koloryt naszej gminy dużo świeżości i spontaniczności. Zespół wielokrotnie nagradzany, ciągle wzbogaca lokalny koloryt folklorystyczny. Różnorodny repertuar, który wykonuje, nawiązuje do ludowości i regionalnego charakteru.

Członkowie zespołu to zarówno mężczyźni jak i kobiety, osoby z różnych grup wiekowych, co pozwala łączyć pokolenia i wskrzeszać
w młodych zamiłowanie dla tradycji i folkloru także u młodzieży.

Nagrodę, nawiązującą swoim kształtem do Oskara, wręczył Krzysztof Malczewski - Starosta Powiatu Będzińskiego, oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Emil Bystrowski. Olbrzymi kosz kwiatów, jak również gratulacje zespół otrzymał od Wójta Gminy Arkadiusza Ziemby, który nominował Twardowianki do nagrody. Moc kwiatów i moc życzeń składali na ręce laureatów także Katarzyna Cofała - Przewodnicząca Rady Gminy Bobrowniki, Lidia Polak i Włodzimierz Trzcionka - Radni Powiatu Będzińskiego.

 

 kasztel14a

 

Twardowiankom serdecznie gratulujemy!

Uroczystość wzbogacona została niezwykle wyrafinowanym koncertem niezapomnianych polskich przebojów w jazzowych aranżacjach i awangardowym wykonaniu. Prawdziwa jakość kultury. Dla koneserów jazzowej konwencji i dla całej reszty świata. Słuchało się ich lekko i z pełną świadomością jakości jaką reprezentują. Jako że daleka jestem od określania mianem kultury pseudoartystów produkujących wulgarne odzywki wprost ze sceny - z tym większą radością uczestniczyłam w będzińskiej gali. Powiat pokazał miejsce kultury i docenił zarówno tradycję, jak i nowoczesność, zarówno doświadczenie jak i młodość. Szkoda tylko, że nie pokazali się na gali dyrektorzy jednostek kultury. Może warto niektórym zwrócić uwagę, że należy dbać o dziedzictwo kulturowe.

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować