sponsor

 

... swego nie znacie? - sukces naszych Harcerzy

Napisała 

Cudze chwalicie - swego nie znacie. Czas byście poznali naszą gminną 77 Drużynę Harcerską COMETA, która od kilku lat działa na terenie Rogoźnika. Tak przewrotnie użyłam cytatu ze Stanisława Jachowicza, bo słyszę czasem, że tak prężnie działają drużyny harcerskie tu i ówdzie. A nasi mało że działają,, to jeszcze proszę, jakie osiągają sukcesy. A tak się złożyło, w pełni zasłużenie, że zdobyli oni III miejsce spośród 800 uczestników w Rajdzie Grunwaldzkim organizowanym rokrocznie przez Związek Harcerstwa. 

 

A co to takiego ten Rajd Grunwaldzi?  

 

Rajd Grunwaldzki to największe impreza Związku Harcerstwa Polskiego z pogranicza historii i turystyki. Na styku trzech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego o tytuł najlepszej drużyny walczyło 800 harcerzy z całego kraju. Młodzież rywalizowała na jednej z 10 tras, dostosowanych do wieku i zainteresowań uczestników rajdu. Każda z nich nawiązywała do innej epoki historycznej państwa polskiego. Na swojej drodze harcerze spotykali znane z historii Polski postaci takie jak król Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik czy Anna Wazówna. Cel był jeden – Grunwald. W tym roku rajd wykorzystał nowatorskie formy pracy takie jak gryfikacja, urban legends czy questing, które instruktorzy będą mogli wykorzystać już podczas pracy w swoich zastępach.

 

Olbrzymie gratulacje należą się patrolowi pod opieką druha Mateusza Drożdżowskiego, który w Rajdzie zajął III miejsce. Z takich właśnie sukcesów powinniśmy być niezwykle dumni. Z tego co wiem Mateusz ma olbrzymi zapał i głowę pełną pomysłów, które z pewnością poznamy już wkrótce – po wakacjach.

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować