sponsor

 

I Bobrownikicki PSIKNIK za nami

Napisała 

W sobotę 13 września na terenie parku w Rogoźniku odbył się I Bobrownikicki PSIKNIK. Organizatorem był Klub Sportu i Przygód Zorza z Bobrowniki. Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Gminy Bobrowniki.

Na licznie zebranych uczestników czekało wiele atracji. Każdy chętny mógł wystartować w biegu na orientację z własnym, bądź wypożyczonym psem. Zawodnicy dogtreckingu otrzymali mapę z przebiegiem trasy oraz Ekoprzewodnik po parku w Rogoźniku. Trasa wiodła po uroczych zakątkach rogoźnikiego paku, a na10 kilometrowym odcinku znajdowały się punkty kontrolne na których czekali harcerze z rogoźnickiej drużyny. Na każdym przystanku na zawodników czekało pytanie, na które odpowiedź warunkowała zaliczenie odcinka. Co ważne - pytania ułożone zostały przez organizatorów na podstawie Ekoprzewodnika. Brawa za pomysł! 

 

psiknik1

 

Oprócz starszych amatorów dogtreckingu, na krótszej trasie mogi zaprezentować się najmłodsi. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za swoją dzielną postawę.

 

psiknik2

 

psiknik3

 

A każdy z małych uczestników biegu z psiakiem mógł sam wybrać sobie nagrodę.

 

psiknik4

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Więcej w tej kategorii: « VII Piknik w Sączowie za nami
Zaloguj się, by skomentować