sponsor

 

W sobotę 13 września na terenie parku w Rogoźniku odbył się I Bobrownikicki PSIKNIK. Organizatorem był Klub Sportu i Przygód Zorza z Bobrowniki. Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Gminy Bobrowniki.

13 września o godzinie 13.00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie największego w naszej gminie placu zabaw. Mieści się on w rogoźnickim parku i został sfinansowany ze środów Unii Europejskiej. Frekwencja była rewelacyjna.

Rozpostartą wokół całego placu, ponad 100 metrową czerwoną wstęgę przecięły dzieci z terenu naszej gminy.Jenocześnie z nimi olbrzymimi nożycami otworzył plac zabaw Wójt naszej gminy - Arkadiusz Ziemba.

Zapraszam na relację z najlepszej zabawy tego weekendu.

 

 

 

 

 

Po raz siódmy Klub Sportowy Płomień Sączów zorganizował piknik dla całych rodzin. Każdy bez względu na wiek znalazł coś dla siebie. Było kolorowo i radośnie.

Zapraszamy 6 września do Twardowic. Tam po raz drugi będzie można honorowo oddać krew. Szczegóły na plakacie ...

W imieniu członków Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom "III Śląsko-Zagłębiowskiego Pikniku Modelarskiego.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji naszego Pikniku, a w szczególności przewodniczącej Rady Gminy Bobrowniki, pani Katarzynie COFAŁA, pod której honorowym patronatem odbył się piknik i która wraz z właścicielami firmy "HEH" z Siemonii, Państwem Ewą i Hubertem BLOCHEL zafundowała wyroby wędliniarskie do przyrządzenia poczęstunku.
Dziękuję miłym gościom, którzy zaszczycili nasze radosne spotkanie, a w szczególności:
- Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Bobrowniki - Pani Dorocie LIGĘZA
- Wójtowi Gminy Bobrowniki - Panu Arkadiuszowi ZIEMBA
- Prezesowi Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Polskiego Oddział Śląsk - pil rez. Markowi ZAPIÓR
- Dyrektorowi Instytutu Lotnictwa Politechniki Śląskiej dr hab. nawigatorowi Andrzejowi FELLNER
- Sołtysowi Sołectwa Bobrowniki - Panu Włodzimierzowi KOŹMIŃSKI
Jeszcze raz dziękując wszystkim uczestnikom i gościom za wspaniałe "maszyny", wspaniałe loty, wspaniałą koleżeńska, miłą i radosna atmosferę, zapraszamy na kolejny, już  "IV Śląsko - Zagłębiowski Piknik Modelarski" na nasze lotnisko modelarskie w Bobrownikach w 2015 roku.
Z modelarskim pozdrowieniem
Staszek SZCZĘŚNIAK

15 sierpnia sączowska parafia obchodziła doroczne dożynki. Zapraszam na relację zdjęciową.

 

Sportowy Klub Modelarski z Bobrownik zaprasza na III Śląsko-Zagłębiowski Piknik Modelarski 30 sierpnia (sobota) od godziny 10.00 na lotnisko modelarskie w Bobrownikach. Wśród zaplanowanych atrakcji:

- czołówka Polski w akrobacjach lotniczych;

- pokazy lotów szybowcowych;

- niezwykle widowiskowe pokazy akrobacji modeli śmigłowców;

- prezentacja jednoosobowych helikopterów;

a ponadto przyjazna atmosfera i możliwość spędzenia czasu wśród amatorów bezpiecznych lotów. To wszystko 30 sierpnia w Bobrownikach!

W upalne weekendy nad rogoźnickim jeziorem odpoczywa po kilka tysięcy osób. Ten weekend dodatkowo uatrakcyjniają rozgrywki w siatkówce plażowej, które odbywają się nad zbiornikiem nr 1 w sobotę i niedzielę. Współorganizatorem sportowego weekendu jest Gmina Bobrowniki.

Cudze chwalicie - swego nie znacie. Czas byście poznali naszą gminną 77 Drużynę Harcerską COMETA, która od kilku lat działa na terenie Rogoźnika. Tak przewrotnie użyłam cytatu ze Stanisława Jachowicza, bo słyszę czasem, że tak prężnie działają drużyny harcerskie tu i ówdzie. A nasi mało że działają,, to jeszcze proszę, jakie osiągają sukcesy. A tak się złożyło, w pełni zasłużenie, że zdobyli oni III miejsce spośród 800 uczestników w Rajdzie Grunwaldzkim organizowanym rokrocznie przez Związek Harcerstwa. 

Wczoraj zakończył się rok szkolny. Jak podał Urząd naukę na terenie gminy kończyło blisko 800 uczniów. Ostatnie tygodnie były dla nich okresem podsumowań, powtórek i sprawdzianów wiadomości, ale także oczekiwaniem na wymarzoną przerwę od nauki. W tym właśnie czasie, w ubiegły wtorek, 24 czerwca w sączowskiej podstawówce odbył się Piknik Szkolny. 

Strona 1 z 10

Małgorzata Bednarek

  • prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

    "Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
    życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
    pełna przygód i doświadczeń"

    Ostatnie artykuły