sponsor

 

Sączowskie przedszkolaki promują zdrowie

Napisała 

Zespół Szkolno Przedszkolny w Sączowie od roku stara się o tytuł szkoły promującej zdrowie. Uzyskanie certyfikatu to długi proces, wymagający czasu i zaangażowania zarówno ze strony uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. W ubiegły piątek odbyło się podsumowanie pierwszego etapu projektu w grupach przedszkolnych. Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele władz, miejscowych organizacji, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz rodzice sączowskich przedszkolaków.

Zebranych przywitała i o programie opowiadziała na wstępie Dyrektor Szkoły Małgorzata Fijołek, a w szczegóły wprowadziła Justyna Urbańczyk -Wychowawca Grupy Maluchów.

Szkoła realizuje od ponad roku Program Szkoły Promującej Zdrowie, zaplanowany łącznie na lata 2013-2016. Jak można przeczytać na stronie internetowej szkoły, przystąpienie do projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie stanowi dla Sączowa podjęcie nowych zadań w celu poprawienia zdrowia uczniów, nauczycieli, ich kondycji fizycznej i szeroko pojętej promocji zdrowego stylu życia. Od wielu lat szkoła prowadzi w tym zakresie działania i wiele udało się jej już zrobić. Chcemy jednak od momenty zatwierdzenia planu pracy podjąć działania bardziej systemowe, które następnie poddamy ewaluacji. Udział w projekcie będzie także okazją do zdobycia nowych doświadczeń i kompetencji, a także rozwinięcia współpracy pomiędzy członkami Rady Pedagogicznej, wśród której jest kilka nowych nauczycielek.

Dla uczniów to wiele nowych elementów programu dydaktycznego, które pozwalają na realizację zdrowego stylu życia. Na podsumowanie I etapu przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, z którego zdjęcia umieszczam poniżej. A po występie wszyscy goście zostali rzez Panią Dyrektor zaproszeni na rzodkiewkowy lunch.

 

spz91

 

spz9

 

spz8

 

spz7

  

spz6

 

spz5

 

spz4

 

spz3

   

spz2

 

spz1

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować