sponsor

 

Festyny, Pikniki, Mistrzostwa - czyli czerwiec w naszej gminie

Napisała 

W piątek 6 czerwca, na boisko Klubu Sportowego „Cyklon" zawita Miasteczko Edukacyjne, które już w ubiegłym roku mieliśmy okazję gościć w naszej gminie. Plenerowe pokazy miłośników naukki na wesoło uatrakcyjnią dodatkowo odbywający się w tym samym czasie Piknik Szkolny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rogoźniku.

14 czerwca to dzień wielkich emocji. Dzień rozpoczną Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego, które odbędą się w okolicach rogoźnickiego Amfiteatru. Już drugi raz o tytuł najlepszej drużyny walczyć będą klasy mundurowe z całego kraju. Dzień wypełnią także imprezy środowiskowe – Piknik Przedszkolny w Rogoźniku, na boisku Klubu Sportowego Cyklon oraz Siemoniada organizowana na terenie przy Gimnazjum w Siemoni.

18 czerwca czeka nas powrót do słowiańskich tradycji, ponieważ już po raz czwarty świętować będziemy w Dobieszowicach najkrótszą noc w roku.Występy dzieci ze szkoły w Dobieszowicach, oraz lokalnych zespołów folklorystycznych, a także tradycyjny pochód z wiankami wzbogacą również zabawy z nauką i edukacyjne pokazy pirotechniczne. Podczas nocy świętojańskiej nie zabraknie tradycyjnego ogniska.

20-22 czerwca do naszej Gminy po raz trzeci zawitają modelarze z całej Polski, by rozegrać Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających. Przy tej okazji wszyscy mieszkańcy będą mogli podziwiać zdalnie sterowane statki już po raz trzeci, choć tym razem na drugim zbiorniku wodnym w Rogoźniku.

27 czerwca swój jubileusz 85-lecia obchodzić będzie Klub Sportowy „Cyklon" z Rogoźnika.

Ostatni weekend czerwca należeć będzie do największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podzczas Dni Gminy wystąpią m.in.: Loka, O!Ela, T. Love. Dla miłośników dawnych przebojów wystąpi zespół S.O.S. Wykonujący repertuar legendarnego zespołu ABBA.

[źródło: www.bobrowniki.pl]

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować