sponsor

 

Piknik szkolny i naukowy w Rogoźniku

Napisała 

W słoneczne piątkowe popołudnie zawitał do Rogoźnika już po raz drugi Piknik Edukacyjny zorganizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Kuźnia Kadr". Spotkania z nauką w plenerowym wydaniu towarzyszyłu IX Piknikowi Szkolnemu organizowanemu przez Radę Rodziców i kadrę pedagogiczną Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rogoźniku.

Dzieci pierwszy raz odwiedzily otwarte na stadionie Cyklonu miasteczko o godzinie 13.00. Specjalnie dla uczniów klas młodszych przygotowane zostały pokazy, a także kilka namiotów tematycznych w których można było poznać zasady fizyki, chemii i logiki, stworzyć samodzielnie piorun, a także aktywnie spędzić czas na dmuchańcach bądź puszczając olbrzymie bańki mydlane.

O godzinie 17.00 rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży z Rogoźnika, każda klasa zaprezentowała się w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność repertuarze. Występy przeplatane były kolejnymi pokazami scenicznymi, wybuchającymi balonami i arbuzami, jak również licznymi konkursami, w których organizatorzy pikniku, czyli Gmina Bobrowniki - rozdała kilkanaście nagród, wśród których największym powodzeniem cieszyła się gminna maskotka - wiewiórka, kuzynka bobra.

W całej tej letniej, słonecznej atmosferze zaskakiwała zadziwiająca łatwość stworzenia deszczowej chmury, którą pokazali podczas jednego z pokazów naukowcy. Na szczęście jednak chmura była mała i deszcz mały.

Rodzice i dzieci bawli się wspólnie jeszcze długo po zakończeniu występów przy muzyce dyskotekowej.

 

pik2

 

pik3

 

pik4

 

pik1

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować