sponsor

 

IV Noc Świętojańska

Napisała 

Noc Świętojańską na terenie gminy organizujemy po raz czwarty. Ponieważ ten rok z różnych przyczyn jest rokiem podsumowań, myślę, że powinniśmy pamiętać o paru rzeczach. Z pewnością o tym, że nie byłoby tego przedsięwzięcia , gdyby nie nasz Wójt, Arkadiusz Ziemba. Wszyscy wiemy, że był to jego pomysł. Ale nie każdy wie ile pracy i zaangażowania, również jego osobistego, kosztowało każdorazowo przygotowanie tej imprezy. 

Noc Świętojańska to nie Dni Gminy, gdzie płaci się i siedzi w oczekiwaniu na efekt. Noc świętojańska to ciężka praca wielu ludzi. To praca ludzi z Urzędu Gminy, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Strażaków z Dobieszowic i Rogoźnika, kadry pedagogicznej, Rady Rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedzkolnego w Dobieszowicach.

Noc Świętojańska to wydarzenie na styku tradycji i nowoczesności. Z jednej strony rozśpiewane folklorem panie z zespołów śpiewaczych, z drugiej eksperymenty, wybuchy i zabawy z ogniem prezentowane przez Miasteczko Edukacyjne, które odwiedziło gminę za sprawą projektu "Kuźnia Kadr", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Tak wiele atrakcji zwieńczył przemarsz z wiankami i tradycyjne świętojańskie ognisko.

 

 

nocśw3

 

 

nocśw4

 

 

nocśw6

 

 

nocśw7

 

 

nocśw8

 

 

 

nocśw9

 

 

nocśw91

 

nocśw92

 

nocśw

 

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować