sponsor

 

Spotkanie stowarzyszeń

Napisała 

"Organizacje pozarządowe zrzeszają ludzi, którym się chce chcieć" - powiedział Wójt naszej gminy na konferencji, którą zorganizowaliśmy wspólnie - Stowarzyszenie "Lepsza Gmina" z Gminą Bobrowniki. Taka jest właśnie kwintesencja naszej działalności. Mogłabym teraz spać, albo czytać książkę, a jednak jestem tu, piszę i liczę, że zechcecie to przeczytać, zarazić się moją pasją, moim spojrzeniem na świat i marzeniem o wspólnym, wolnym portalu internetowym bobrowniki.com.

Wiele myśli krążyło ostatnio w mojej głowie. A Wy jesteście inspiracją wielu z nich. Ci, którzy byli wiedzą, że cenie wszystkich, którzy przybyli. Że stanowimy jedną wielką rodzinę. Chciałabym uhonorować każdego z Was. To ważne. Bo portal to moje prywatne Kilimandżaro. Nowe wyzwanie, spełniane marzenia. Wierzcie mi - tak można. Nawet po 30-tce nadal można spełniać marzenia. Nie tylko będąc nastolatkiem w którym buzują hormony, być buntownikiem i wojownikiem akcentującym własne "ja". "Bądź wierny. Idź." - napisał mój kochany Zbigniew Herbert. Moje ulubione motto nakazujące postawę wyprostowaną, otarcie łez i motywujące do działania.

Jak powiedziałam na konferencji - działalność stowarzyszenia to niejednokrotnie złość i łzy. Ale to takie chwile jak dziś motywują. Ponad 40 osób uczestniczyło w konferencji podsumowującej nasz projekt. także Ci, którzy współtworzą bobrowniki.com Portal przez pół roku funkcjonował wspierany przez środki z grantu szwajcarskiego. Teraz zaczynamy życie na własny rachunek. Nasz egzamin i zarazem nasza szansa.

Dzisiejsze spotkanie to także możliwość prezentacji naszych przyjaciół. Stowarzyszenia, którym się "chce chcieć" - Forevo, Zorza, Sportowy Klub Modelarski, Uczniowski Klub Sportowy i Profortalicjum. 

Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i podzileili się pierwszym w tym roku opłakiem.

 

konferencja2

 

konferencja3

 

konferencja4

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować