sponsor

 

Abulii mówimy nie!

Napisała 

Abulia - zaburzenie aktywności, chorobliwa niechęć, brak woli. Nieznane słowo na plakatach miało zainteresować, odciągnąć od domowych zajęć i zaprowadzić pod Madejowy Dwór w Rogoźniku, gdzie czekała wesoła gromada spacerowiczów z kijkami. Amatorzy, a właściwie jak się okazało - amatorki aktywnego wypoczynku przemaszerowały wzdłuż Buczyny pokonując trasę łącznie blisko 10 km. Organizatorem przejścia było Stowarzyszenie FOREVO.

 

 nordic2

 

Skąd są? Kim są? Co robią?

Hasło "Stop Abuli", które wykorzystali w tej akcji mówi dużo o nich. To ekipa, która skupia się na zarażaniu swoimi pasjami: sportowymi, kulturalnymi i ekologicznymi. Jedna z najmłodszych organizacji pozarządowych na terenie naszej gminy. Pasjonaci aktywności dają przykład młodym, młodszym od nich. Wojtek Olszewski - prezes Stowarzyszenia to człowiek orkiestra (co znam z autopsji i szanuję). Ponieważ bardzo cenię sobie opinię matek troszczących się o swoje dzieci, powołam się na słowa pewnej pani, która z wielkim uznaniem wypowiadała się o "pracy" chłopaków. Słowo praca ujęłam w cudzysłów, bo dla nich to z pewnością bardziej przyjemność i pasja, niż praca. Dla przypomnienia - największe z dotychczasowych przedsięwzięć to I Mistrzostwa Kolarstwa Górskiego w 2012 roku w Rogoźniku. Już teraz pracują nad powtórką zeszłorocznego sukcesu.

 

Na ile zapobiegli tym razem abulii? Czekamy na kontynuację!

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Więcej w tej kategorii: Jak hartowała się stal? »
Zaloguj się, by skomentować