sponsor

 

Angielski - prosta sprawa

Napisała 

Stowarzyszenie "Lepsza Gmina" od września ubiegłego roku organizuje dla przedszkolaków z terenu gminy Bobrowniki zajęcia języka angielskiego. To już trzecia edycja projektu dofinansowanego ze środków unijnych. I z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie. Atutów projektu jest wiele. Jest darmowy, jest na miejscu, bez konieczności opuszczania gminy. Sama metoda nauczania Helen Doron jest mocną stroną projektu - nauka przez zabawę, taniec i wspólny śpiew pozwala najmłodszym otworzyć się na język, co daje mocne podstawy na przyszłość.

ang1

Dużą satysfakcją są spore postępy dzieciaków, niekoniecznie nawet związane z językiem. Wmyśl przysłowia "czym skorupka za młodu nasiąknie..." - nabyta podczas zajęć wiedza zostaje. Nieocenione są jednak postępy emocjonalne związane z pracą w grupie, pracą z nauczycielem, odnalezieniem się w sytuacji nowej pod chwilową nieobecność rodzica. To szczególnie istotne w pracy z najmłodszą grupą 3 latków.

Obecnie  jesteśmy na finiszu. Przed nami jeszcze tylko miesiąc nauki i wakacje. Od września natomiast zamiast maluszków zapraszamy do nauki babcie i dziadków. Tym razem nie będziemy uczyć języka - a obsługi komputera. 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować