sponsor

 

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2013

Napisała 

Ostatnie tygodnie krajobraz w naszej gminie zdominowały strażackie koszarówki. Ochotnicy pomagali ratować domy przed podtopieniami, ale znaleźli też czas na przygotowania do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które rozegrano 15 czerwca na stadionie Orła w Bobrownikach. Ta widowiskowa dziedzina sportu przyciąga co roku wiernych fanów, nie tylko rodziny i znajomych startujących ekip. Wśród publiczności znaleźli się Poseł Waldemar Andzel, Senator Zbigniew Meres, czy prezes powiatowej OSP - druh Zdzisław Banaś, Wójt Gminy Arkadiusz Ziemba, jak również radni naszej gminy i sołtysi. Jak podkreślał Wójt, który przywitał zebranych, nasze drużyny prezentują tak wysoki poziom, że nasz finał jest prawie finałem powiatowym.


Tyle pamiętam. Reszta to skupienie, emocje i wewnętrzny imperatyw, żeby pobiec jak najlepiej swój odcinek, wykonać swoje zadanie.
Ostatnie dni w naszej siemońskiej żeńskiej drużynie to zwroty akcji niczym u Hitchcocka. Pot i łzy. Upór i silne postanowienie - nie odpuszczać.
I choć wszystkie drużyny biegły na 100% to zwycięzca jest tylko jeden. I czasem jedno małe potknięcie, czy niedociągnięcie wykonane pod presją czasu wywraca tabelę wyników do góry nogami. Tak się stało w przypadku
męskiej drużyny z Rogoźnika.

Oto wyniki:

Grupa A - grupa męska

1 miejsce OSP Dobieszowice
2 miejsce OSP Bobrowniki
3 miejsce OSP Siemonia
4 miejsce OSP Twardowice
5 miejsce OSP Wymysłów
6 miejsce OSP Rogoźnik
7 miejsce OSP Sączów

W tej kategorii, ale poza konkursem wystąpiła także druga drużyna męska z Rogoźnika.

Grupa C - grupa żeńska

1 miejsce OSP Rogoźnik
2 miejsce OSP Dobieszowice
3 miejsce OSP Twardowice
4 miejsce OSP Siemonia
5 miejsce OSP Bobrowniki - dyskwalifikacja

Grupa B - młodzieżówka męska

1 miejsce OSP Dobieszowice
2 miejsce OSP Twardowice

Jak widać z klasyfikacji, w zawodach nie brała udziału drużyna z Myszkowic.

W najbliższą niedzielę 23 czerwca o godzinie 10.00 wrócimy na stadion Orła kibicować naszym na 8 finale powiatowym zawodów sportowo pożarniczych, w których brać będzie udział ponad 40 drużyn. Serdecznie zapraszam. Będziemy na pewno kibicować.

 

b

 

g

 

c

 

d

 

e

 

f

 

Zapraszam na materiał filmowy poniżej.

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Media

2 komentarzy

  • Link do komentarza Małgorzata Bednarek poniedziałek, 17 czerwiec 2013 21:15 napisane przez Małgorzata Bednarek

    Oj dostarczy! Tym bardziej, że my też startujemy!

  • Link do komentarza Dorota poniedziałek, 17 czerwiec 2013 19:41 napisane przez Dorota

    Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania i dziękuję za mnóstwo adrenaliny.(Liczę ,że niedziela też dostarczy dreszczu emocji)
    Dorota Ligęza

Zaloguj się, by skomentować