sponsor

 

W środę, 26 marca w rogoźnickiej Sołtysówce odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem wykład był również okazją do uroczystego wręczenia dyplomów ukończenia kursu komputerowego w ramach projektu "Akademia Komputerowa po 50-tce". Trzydziestu absolwentów szkolenia otrzymało z rąk Wójta Gminy Bobrowniki, Arkadiusza Ziemby certyfikaty ECDL Start.

Od października na terenie naszej gminy odbywają się kursy kompterowe dla osób powyżej 50-tego roku życia w ramach projetu " Akademia komputerowa 50+" realizaowanego przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Gminą Bobrowniki. Kursanci niezwykle poważnie podchodzą do zajęć. Wktórce czeka ich egzamin.

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczestnicy zajęć  otrzymali upominki - pen-drivy o pojemności 8GB - które będą im służyć już po zakończeniu projektu. 

Dla przypomnienia w kursach bierze udział 30 osób z terenu całej gminy. Zajęcia odbywają się w trzech miejscach: Bobrownikach, Rogoźniku i Sączowie. 

 

zdj1

 

Zajęcia w Rogoźniku

 

zdj2

 

Zajęcia w Bobrownikach

 

zdj3

 

Zajęcia w Sączowie

 

Jak powinno wyglądać Twoje miejsce do życia? Czy mają powstawać nowe drogi i chodniki czy też lepiej położyć nacisk na rozwój turystyki? W jakie inicjatywy kulturalne należy inwestować i jak chronić środowisko? O tych i wielu innych sprawach związanych z przyszłością Gminy Bobrowniki zdecydują mieszkańcy, biorąc udział w anonimowych ankietach, które już wkrótce będą przeprowadzone na terenie gminy. Tak powstanie Strategia Rozwoju Gminy Bobrowniki.

"Narodowe Czytanie" to akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Akcja ta została zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorkowskiego. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę a także zwrócenie uwagi na wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.

Stowarzyszenie „Lepsza Gmina" po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej Gminy. Tym razem po zakończeniu projektu „Angielski – prosta sprawa" udało nam się wspólnie z Gminą Bobrowniki uzyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację nowego projektu pt. „Akademia komputerowa po 50-tce". Jak sam tytuł projektu wskazuje tym razem będziemy realizować kurs komputerowy dla mieszkańców Gminy w wieku powyżej 50 lat. Biorąc pod uwagę, iż część mieszkańców w wieku powyżej 50 lat nie miała za dużo styczności z komputerem zaplanowaliśmy realizacji kursu komputerowego w zakresie podstaw obsługi komputera skierowany do 30 osób o niskim poziomie umiejętności informatycznych. Aby jednak zapewnić wysoką efektywność kursu planujemy zrealizować kurs obejmujący 60 godzin lekcyjnych, który oparty został o popularny i ceniony program ECDL START.

Za nami cały rok zajęć języka angielskiego prowadzonego metodą Helen Doron na który uczęszczały przedszkolaki z naszej gminy. Zajęcia odbywały się w Siemoni i Rogoźniku i były darmowe, bo dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Realizowało je Stowarzyszenie "Lepsza Gmina" z Siemoni. Podczas ostatnich zajęć mali studenci otrzymali dyplomy i upominki. Zapraszamy na relację filmową.