sponsor

 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemoni życzą Wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia

przyniosły wiele dobrych chwil

przeżywanych wspólnie z bliskimi w radości

w spokoju i odpoczynku od codziennych trosk,

Świąt niosących nadzieję na jeszcze lepszy rok.

151538 swieta prezent bombki galazka swierku

 Niech Nowy Rok 2014 będzie szczęśliwy oraz

obfituje w sukcesy, miłe zdarzenia i dni warte zapamiętania.

Życzymy Nowego Roku bezpiecznego, spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

sylwester 2014 1 

 Pozdrawiamy tradycyjnie od strażackiego serca tym razem Bożonarodzeniowo i Noworocznie :-)

 

Witamy tradycyjnie wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga od strażackiego serca :-)

 

W miniony piątek tj 13.12.2013 r. w Dobieszowickim Dworku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów potwierdzających ukończenie odbytego Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Kurs zorganizowany został z ramienia Urzędu Gminy. Certyfikaty wręczali: Wójt Gminy Bobrowniki Pan Arkadiusz Ziemba, Kierownik Referatu Promocji w Urzędzie Gminy Bobrowniki Pani Małgorzata Bednarek oraz przeprowadzający Kurs KPP Pan Michał Van der Coghen prowadzący Firmę REMEX Van der Coghen z Chorzowa.

Urozmaiceniem spotkania był pokaz zdobytych przez nas podczas Kursu KPP umiejętności. Pokaz zorganizowali strażacy z OSP Siemonia, OSP Twardowice, OSP Sączów oraz OSP Dobieszowice.

Zaproszonym gościem była Pani Psycholog, która w bardzo serdeczny sposób omówiła aspekty psychologiczne związane z faktem bycia strażakiem ochotnikiem.

 Podczas spotkania Wójt Gminy Bobrowniki złożył wszystkim Strażakom życzenia z Okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Strażacy wręczyli Panu Wójtowi oraz Pani Kierownik symboliczne upominki z akcentem strażackim na pamiątkę zorganizowania dla nas Kursu KPP.

Zapraszamy do zdjęciowej relacji z opisywanej uroczystości i zapraszamy na naszego bloga poświęconego odbytemu Kursowi KPP, kótry dzięki uprzejmości Pana Michała Van der Coghena jest wzbogacony o obiecane zdjęcia :-)

Pozdrawiamy od strażackiego serca :-)

View the embedded image gallery online at:
http://bobrowniki.com/osp-siemonia.html#sigProGalleria49cfdf07fd

 

 

 

 

 

Witamy tradycyjnie od strażackiego serca wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga :-)

W dniu 10.12.2013 r. w dobieszowickim Dworku odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych i samorządu w ramach projektu "Aktywni Obywatele- Świadomi Obywatele" zorganizowne przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej "Lepsza Gmina" oraz Urzędu Gminy Bobrowniki.

Ochotnicza Straż Pożarna wzięła udział w spotkaniu, z czego bardzo się cieszymy. To dzięki ciężkiej pracy Małgorzaty Bednarek będącej Prezesem Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Społecznej "Lepsza Gmina" oraz Tomasza Bednarka jest realizowany wspomniany wcześniej projekt, dzięki któremu między innymi OSP Siemonia ma możliwość prowadzenia tegoż bloga. 

Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i dziękujemy z głębi wszystkich strażackich serc Stowarzyszeniu "Lepsza Gmina" a w szczególności Gosi Bednarek :-)

W spotkaniu wzięło udział sporo zaproszonych gości oraz organizacji pozarzadowych działających na terenie naszej gminy.

Fakt, że takie orgaznizacje funkcjonują jest godny szacunku oraz uznania i bardzo cieszy bo najcześciej prowadzone są przez ludzi posiadających pasję i chcących się nią dzielić z innymi. Nie ma w życiu nic piekniejszego od dzielenia się z drugim człowiekiem tym co ma się w sobie najcenniejszego...

Spotkanie prowadziła Małgorzata Bednarek. Głos zabrał także Wójt Gminy Bobrowniki Pan Arkadiusz Ziemba a także przedstawiciele poszczególnych organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęciowej relacji:

View the embedded image gallery online at:
http://bobrowniki.com/osp-siemonia.html#sigProGalleria47699fdf8a

 

 

 

 

 

 

Witamy wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga tradycyjnie od strażackiego serca :-)

Nowy 2014 Rok zbliża się wielkimi krokami. Z tej też okazji jak co roku wydrukowane zostały kalendarze strażackie dla wszystkich chętnych do ich posiadania. Przygotowaliśmy niespodziankę dla Was- na kalendarzu umieściliśmy oprócz zdjęcia Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemoni zdjęcie grupowe z Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych drużyny naszych dzielnych starżaków, którzy zdobyli złoty medal oraz drużyny strażaczek zdobywczyń medalu brązowego. To dla nas duża radość. Zrobiliśmy to dla Was :-)

W minioną sobotę kalendarze zaczęły być przez nas roznoszone. W najbliższy weekend zakończymy akcję pod kryptonimem "Kalendarz OSP na 2014" ;-) Niezależnie od tego w naszej jednostce znajdują się kalendarze, które w każdym czasie można otrzymać do czego gorąco zachęamy :-)

Zapraszamy do OSP Siemonia :-) 

Tradycyjnie pozdrawiamy od strażackiego serca :-)

 

Witamy od strażackiego serca wszystkich odwiedzających prowadzonego przez ns bloga :-)

W miniony weekend w dobieszowickie Biedronce odbyła się Akcja "Świateczna zbiórk żywnosci" organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej, w kótrej wolontariuszami byli strażacy ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej Gminy. Nie mogło tam zabraknąć nas:-)

Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga :-)

Zapraszamy strażaków z OSP Siemonia zainteresowanych aktywnym sportowo spędzeniem czasu do wzięcia udziału w zajęciach, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej mieszącej się w siemońskim Gimnazjum. To okazja do wspólnego spędzenia czasu w sposób pożyteczny co wymiernie może wpłynąć na poprawę kondycji każdego uczestnika oraz budowanie i wzmocnienie relacji społecznych pomiędzy strażakami. Te są bezcenne o czym pamiętamy kiedy za każdym razem niesiemy pomoc bo trzymamy się zasady "jeden za wszystkich wszyscy za jednego" :-) 

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających naszego bloga od strażackiego serca :-)

 

Gorąco  zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w akcji polegającej na zbiórce żywności, która bedzie stanowiła paczki świąteczne dla ludzi potrzebujących pomocy.

W tegorocznej akcji biorą udział wszystkie jednostki OSP z terenu naszej Gminy. 

Pomagać możemy już w najbliższy weekend, ponieważ akcja trwa od 29.11.2013 r. do 01.12.2013 r. w sklepie "BIEDRONKA" w Dobieszowicach :-).

Jednostce OSP Siemonia przypadł w udziale piątek tj. 29.11.2013 r. w godzinach od 09:00 do 12:00.

Czekamy tam na Państwa :-) 

Tradycyjnie pozdrawiamy od strażackiego serca. :-)

 

blog af 3835093 4928220 tr k mjgxmjy1mdcsndkymda3 f prezenty

 

Witamy od strażackiego serca wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga :-)

 

Spieszymy donieść, że mieszkańcy Gminy Bobrowniki mogą czuć się bezpiecznie ponieważ wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z tejże Gminy ukończyły kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy :-)

Witamy od strażackiego serca wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga :-)

W dniu 24.08.2013 r. Ochotnicza Straż Pożarna Siemonia zorganizowała wycieczkę do Bestwinki. Trasa wycieczki wiodła z Siemoni przez Tamę żywiecką, Górę Żar, Starą Wieś prosto do Bestwinki. W Bestwince znajduje się zaprzyjaźniona z Ochotniczą Strażą Pożarną Siemonia Straż Pożarana Bestwinka. OSP Bestwinka była zaproszona na 95-Lecie OSP Siemonia. Z tej okazji były wykonane zdjęcia pamiątkowe, które możecie Państwo obejrzeć w każdej chwili ponieważ umieszczone są na naszym blogu.

Tymczasem serdecznie zapraszamy do relacji z wycieczki. Ogromną pomoc w jej zorganizowaniu okazał nasz kolega Druh Grzegorz Cofała, który pochodzi z Bestwinki. Zaprosił nas zatem w swoje rodzinne strony. Jednocześnie był naszym przewodnikiem podczas wycieczki. Sprawił nam tym ogromną radość za co dziękujemy.

Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki Przezesowi OSP Siemonia Druhowi Mieczysławowi Błońskiemu.

 W wycieczce wzięli udział oprócz OSP Siemonia mieszkańcy Siemoni, nasi znajomi, rodzina oraz Koło Gospodyń Wiejskich a także Rada Sołecka.

W takim też składzie spotkaliśmy się z samego rana i czekaliśmy na przyjazd autokaru:

PICT5873

Kierowcą autokaru był Pan Marek Wojdas:

PICT5960

 

Witamy bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających prowadzonego przez nas bloga.

Okazją do przygotowania niniejszego artykułu stał się wyjątkowy dzień datowany na 03.08.2013 r., w którym to nasz kolega Druh Wojciech Koc wziął ślub kościelny z cudnej urody Eweliną. Młoda Para wyglądała prześlicznie. Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wyjątkowego dnia.

Podczas Ceremonii Ślubnej nie mogło zabraknąć Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemonii na czele z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Druhem Mieczysławem Błońskim.

Tak prezentowała się Para Młoda witana uroczyście przez Druchów OSP Siemonia, którzy przygotowali dla Ewelinki i Wojtka niespodziankowy szpaler strażacki:

 1

Strona 1 z 2