sponsor

 

Gmina przeprowadziła badania ankietowe

Napisała 

Jak śpiewał Muniek: "Jest super - więc o co ci chodzi?". Czy ktokolwiek kiedykolwiek pytał się mieszkańców tej naszej gminy czego potrzebują? Teraz się pytają! Ale i to jest traktowane jakby było grubymi nićmi szyte. Bo to napewno podstęp, na pewno manipulacja. Z niedowierzaniem słucham sporadycznych, do wyliczenia na palcach jednej ręki, opiniach, że to wszystko źle się odbywa. Więc ponawiam pytanie: czy ktokolwiek, kiedykolwiek Was pytał, mieszkańcy gminy, co chcecie? Czego potrzebujecie? Jak widzicie swoje najbliższe otoczenie za parę lat?

Dwa lata temu sołtysi pytali mieszkańców o opinię na temat wszelskich płaszczyzn działania gminy. W ostatni weekend ponad pół tysiąca mieszkańców Gminy wzięło udział w terenowych badaniach ankietowych na temat przyszłości gminy.

Ankieterzy odwiedzili wszystkie sołectwa zadając mieszkańcom pytania związane z oceną teraźniejszej sytuacji w gminie oraz te, dotyczące jej przyszłości. Zebrano już ponad pięćset ankiet. A jeszcze do 1 grudnia można wypełniać je na stronie internetowej Urzędu oraz bezpośrednio w Urzędzie Gminy.

www.bobrowniki.pl podaje, że badania przebiegły niezwykle sprawnie, głównie dzięki pozytywnej postawie mieszkańców. Badanie prowadzone było na ulicach, w sklepach, pod kościołami, a wielu bobrowniczan ankieterzy odwiedzili w domu.
- Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas otwartość i gościnność mieszkańców. Chętnie dzielili się swoimi opiniami, a niektórzy zapraszali na ciepłą herbatę lub proponowali obiad – mówi Anna Szczerkowska z zespołu koordynującego projekt i dodaje – Bardzo sprawnie zrealizowaliśmy ponad pół tysiąca ankiet, a zebrane opinie po wstępnej analizie okazują się bardzo cenne. Ankietowani wykazali się dużą odpowiedzialnością i znajomością gminy.

Urzędnicy w imieniu wójta Gminy Bobrowniki, Arkadiusza Ziemby oraz całego Urzędu dziękują mieszkańcom za wzięcie udziału w badaniu i wyrażenie swoich opinii.

Każdy głos się liczy. Każda opinia zostanie wzięta pod uwagę. To mieszkańcy decydują o przyszłości gminy, dlatego badanie przeprowadzone jest tak, by ułatwić w nim udział każdemu – mówi na stronie UG Arkadiusz Ziemba, Wójt Gminy Bobrowniki – Zdanie mieszkańców jest dla nas najważniejsze i musimy mieć pewność, że żaden głos w tej dyskusji nie zostanie pominięty – dodaje.

Dlatego jeśli ktoś nie mógł wziąć udziału w ankiecie poprzez bezpośredni kontakt z ankieterem - może skorzystać ze strony internetowej UG, bądź bezpośrednio wypełnić ją w Urzędzie.

a oto link:  http://bobrowniki.pl/strategia/

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować