sponsor

 

Sesja Rady Gminy.

Napisał 
Wypowiedź wójta po sesji. Wypowiedź wójta po sesji.

O podwyżkach ciężko pisać pozytywnie. Same w sobie nie są dobre, no bo przecież nikt nie lubi wydawać więcej niż do tej pory - za to samo. Ale jak wiemy prawa rynku są nieubłagane, koszty produkcji, czy usług rosną.

Zostawmy jednak same podwyżki – oceńcie Państwo sami, czy to dobre czy złe posunięcie. Myślę, że film przygotowany przez naszą redakcję sporo wyjaśnia, ale jeśli są jakiekolwiek wątpliwości - proszę o informacje.

W tym artykule jednak bardziej chciałbym się zająć aspektem samego przedstawienia problemów niewygodnych. Od zawsze wiadomo, że łatwiej jest krytykować, czy niszczyć niż kreować czy restrukturyzować. Zawsze opozycji będzie łatwiej w takich bojach, bo my Polacy już tacy jesteśmy. Lubimy krytykować, ale sami dość zachowawczo reagujemy na wspólne budowanie przyszłości. Jakoś tak wolimy, żeby to zrobił ktoś inny.

Patrząc na tytuły, czy też całe artykuły w poczytnych gazetach, czy na często odwiedzanych portalach, możemy znaleźć potwierdzenie tych reguł. Liczy się kreatywność w zbieraniu odpowiednich słów, chwytliwy wyraz, czy cała ich sekwencja. A potem czekamy na reakcję – im większa tym lepiej. Im więcej szumu – tym większa oglądalność, czy wzrost ilości czytelników. Im więcej odbiorców – tym więcej kasy z reklamy.

No i w zasadzie można by powiedzieć: czemu nie? Przecież gazeta, portal www, telewizja, czy radio to firma, która musi się jakoś utrzymać. Ma przecież zatrudnionych ludzi, płaci za koncesje, ZAIKSy i inne. I to z pewnością jest fakt. Tyle, że medium publiczne jest jakby w samym założeniu tworzone dla ludzi i dobrze, gdyby traktowało to z dużą dozą obiektywizmu. Ja wiem, że zaraz padną słowa, że nie ma mediów obiektywnych. Ale często te słowa są wypowiadane przez ludzi, którzy określają to, czy coś jest obiektywne czy nie, na podstawie własnych subiektywnych opinii.

Jednak wracam do etyki dziennikarskiej. I żeby nie było, że krytykujemy innych (przecież sam pisałem, że tak jest prościej i nic dobrego z tego nie wynika, no i że tak nie wypada) na koniec krótko o naszym podwórku. Ze swojej strony chciałbym uspokoić, że nie mamy zapędów na budowanie wielkiego, ogólnokrajowego portalu. Nie będziemy walczyć o dużą oglądalność, a skupimy się jednak na rzetelności przedstawianych problemów. Sam portal powstał dzięki mieszkańcom gminy i jest dla nich i przez nich tworzony. To mam nadzieję wystarczająca rekomendacja, a jeśli ktoś uważa że jest inaczej – zapraszamy do współpracy, na pewno wniesie to coś nowego dla wszystkich.

Póki co jednak zapraszam do oglądania naszego materiału video. O wodzie, ściekach, przystankach i ...hamowaniu.

Pozdrawiam wszystkich czytelników portalu.

Redaktor Naczelny

Michał Hankus

Tutaj występuję jako naczelny, ale prywatnie jestem miłośnikiem ciężkiej muzyki, Carlosa Castanedy i pizzy na cienkim cieście.

U ludzi cenię: otwartość, umiejętność prowadzenia dialogu i empatię.

Nie toleruję: hipokryzji, chamstwa i głupoty.

Cytatu nie podam, bo mi nic nie przychodzi na myśl... Ale obiecuję, że jak mi przyjdzie to wpiszę.

Media

Sesja Rady Gminy 09.05.2013.
Zaloguj się, by skomentować