sponsor

 

Drugi dzień - Nagrody Wójta w dziedzinie kultury przyznane!

Napisała 

Podczas drugiego dnia na Dniach Gminy Bobrowniki zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne z terenu naszej gminy. Od trzech lat nieodłącznym elementem towarzyszącym tym prezentacjom jest uroczyste wręczenie Nagrody Wójta Gminy Bobrowniki Arkadiusza Ziemby w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku nagrodę tę otrzymały aż dwa zespoły: Myszkowianki i Sączowianki. Zapraszam na relację.

 

 

Drugi dzień Dni Gminy to także koncert Urszuli. Wiele starych, dobrych utworów w nowych aranżacjach. Mówią - muzyka łagodzi obyczaje. W piosenkach Urszuli jest wiele łagodności, delikatności, które artystka równoważy swoim rockowym charakterem. Wiele życiowych doświadczeń uczyniło z niej mocną kobietę, a mimo to wielu z nas będzie ją pamiętać jako eteryczną blondynkę z teledysku "Dmuchawce, latawce, wiatr". Doskonale bawi się na scenie, a wraz z nią publiczność. To jedna z niewielu wokalistek, która się nieprzejadła i niezestarzała muzycznie. Przekaz jej piosenek jest jasny i prosty i prowokuje szczere i naturalne zachowania. Dlatego serdeczne pozdrowienia dla tych fantastycznych ludzi, którzy potrafią się bawić i cieszyć przy muzyce, dla których naturalne jest bujanie, śpiewanie i skakanie.  

I mój ulubiony, uroczy "Malinowy król"

 

 

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować