sponsor

 

XXI Zlot z Radiem Katowice w Rogoźniku

Napisała 

W parku w Rogoźniku coraz piękniej. Widać sporo zmian. Oko cieszą nowe alejki oraz zagospodarowana przestrzeń. Choć znam takich, których to raczej w oczy kole -  nie będę na nich tracić czasu. Dziś bowiem na terenie parku rozpocząl się uroczyście XXI Zlot sympatyków turystyki caravaningowej z Radiem Katowice.

Na teren naszej gminy zjechały załogi z całego kraju. Choć jest to hobby raczej niszowe - przyciąga zainteresowanie spacerowiczów, odpoczywających w parku.

Przygotowania do przyjęcia gości trwały od kilku tygodni. Wspólnie z Komitetem Organizacyjnym atrakcje dla gości przygotowywał Urząd Gminy. W piątek czeka na nich kiermasz regionalny, w sobotę - zawody i turnieje.

Wydarzenie potrwa do niedzieli - przez cały weekend relacjonuje je w wejściach na żywo Radio Katowice.

 

si1

 

si4

Goście goście

 

si2

Uroczyste otwarcie zlotu

Małgorzata Bednarek

prezes Stowarzyszenia "Lepsza Gmina". Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bez wahania realizuję swoje marzenia, a Stowarzyszenie jest moim marzeniem. Kocham sztukę, co uwrażliwia mnie na piękno i sprawia, że czasem stąpam centymetr nad ziemią zamiast po niej. Zazdroszczę K.K.Baczyńskiemu. A życie chcę przeżyć jak pisał Konstantinos Kawafis:

"Jeżeli do Itaki wędrować zamierzasz,
życzyć sobie winieneś, by długa była wędrówka,
pełna przygód i doświadczeń"

Zaloguj się, by skomentować